Odkazy


Odkazy_03

Zajímavé stránky

rohdesign.comstránka autora skečnoutingu – Mike Rohde

danroam.com – Dan Roam a vizuální gramatika

sunnibrown.comvše o doodle-revolution

evalotta.net – Eva Lotta Lamm – další skvělá skečnoutérka

visual literacy – stránky o vizuální gramotnosti spravované Muzeem umění v Toledu

outofobox – Petr Žák a  myšlení outofbox

Odkazy_08

Užitečné nástroje

Adobe – při skečnoutování se nedokážu obejít bez balíku nástrojů od Adobe. Ovládnutí Photoshopu, Illustratoru nebo AfterEffectu pozdvihne vaše skečnoutování na další level

Zoner – podobnou (a neskonale levnější) službu vám prokážou i programy od Zoneru. Callisto, Photostudio apod.

Fonty – až se budete učit psát vlastní fonty, inspirujte se zde. Tisíce fontů zdarma ke stáhnutí. Obkreslujte a inspirujte se.

Placeit – velmi užitečná stránka s on-line vytvářenými šablonami. Nakreslete skečnout, dejte ho do šablony a pak už jen stahujte. Uvidíte, jak Váš skečnout bude vypadat na billboardu, nebo na obrazovce.

Envato – skvělé tržiště šablon a podkladů pro vaši kreativitu. Za pár amerických babek si stáhnete šablony pro webové stránky, videa, vizuály prezentací. Anebo se jen tak zdarma nechte inspirovat.

Moovly – jednoduchý on-line nástroj pro vytváření působivých skečnout-animací. 

Odkazy_06

Sdílení informací

Sketchnotearmy – Kde jinde se nechat inspirovat než přímo u zdroje. Vstupte do řad skečnoutarmy a buďte v kontaktu s Mikem neustále

Twitter – U nás se to ještě tak nerozjelo, ale pro skečnouťáky je Twitter živá voda. Už jen tak z principu. Jeden obrázek přece udlá víc, než 140 znaků… #sketchnoting

Flickr  – sociální síť pro obrázky, však to znáte. Mike Rohde i Dan Roam jsou aktivnější právě na Flickru. A nejsou v tom sami.

Pinterest – ne náhodou se uvádí jako „celosvětový katalog nápadů“. Narozdíl od Instagramu nebo Facebooku vás neodkazuje na obrázky roztlemených koťátek, ale skutečně inspiruje. 

Instagram –  asi nutnost…:-( Když už sdílíme obrázkově. Jen kdyby se tak dalo stahovat a lépe filtrovat zbytečné obrázky…

Youtube –  až přijmete youtube na milost jako skvělý vzdělávací nástroj, stačí jen dát do vyhledávače hesla „sketchnoting“ „doodle“, „Visual literacy“ a pod. A pak už od Youtubu neodtrhnete oči.