O mně


Tréninkům, školením a vzdělávání se věnuji více než 15 let. 

Dlouhodobě se zabývám studiem technik zvyšujících pracovní i osobní efektivitu, komunikační schopnosti a principy „out-of-box thinking“.

Moje tréninky jsou interaktivní, nezbytný podíl teorie je vyvážen přímým praktickým nácvikem.Krea_Book_3d

V lektorské praxi jsou mým hlavním tématem

  • pracovní efektivita,
  • kreativita,
  • manažerské dovednosti,
  • obchodní dovednosti,
  • efektivní komunikace,
  • prezentace a rétorika.

Specializuji se především na nejmodernější metody spojené se zvyšováním osobního výkonu, techniky účinné sebe-prezentace a na dovednosti využívané při argumentaci, manipulaci a vyjednávání.

V letech 2004-2015 jsem působil na soukromé vysoké kole NEWTON College jako lektor a garant předmětů Management lidských zdrojů, Kreativita, Praktické manažerské techniky a Podnikatelská etika. 

Jsem autorem knihy „Kreativita a její rozvoj“, která obsahuje více než 120 nástrojů pro rozvoj kreativity.


Napište mi

[wd_contact_form id=“27″] Vizitka

 

Můj příběh

ZákStejně jako všichni ostatní jsem se s vizuální gramatikou poprvé seznámil v mateřské školce. A stejně jako všichni ostatní jsem netušil, že se o vizuální gramatiku jedná. Prostě jsem si jen tak čmrlikal. Na základce jsem se čmrlikání odnaučil. Asi díky výtvarné výchově. Jako bych cítil, že malování Aurory nebo rozříznutého jablka s výchovou k výtvarnu nějak nesouvisí. Střední škola je bránou k dospělosti. Cokoli dětského je najednou infantilní a zapovězené.  Pokud vás neodnaučí kreslit základní škola, střední škola to zvládne zcela určitě.

Měl jsem štěstí, že jsem nastoupil na divadelní fakultu k panu prof. Sherhauferovi. Tento fantóm během první hodiny začal čmárat po tabuli myšlenkové mapy. A bylo vymalováno. Už více než 25 let nedám na mindmaps dopustit.

Po okouzlení Buzanem přišel Dan Roam a jeho „Nápady na ubrousku“. Potom David Sibbet a „Visual meetings“ a další jména – Nancy Duarte, Betty Edwards, Sunni Brown, Scott McCload.

Vše, čím jsem se prokreslil, se snažím předávat dál. Jako lektor obchodních a manažerských dovedností, jako vyučující filosofie, kreativity a personalistiky na vysoké škole.

Co mě na tom čmrlikání fascinuje?

Především neuvěřitelná efektivita. Vyzkoušejte a uvidíte, kolik nových nápadů naleznete, jak se budete lépe učit, jak si snadněji zorganizujete čas, vylepšíte své prezentace a hlavně nakopnete spící kreativitu.

Bez zápisníků, notesu, tužky, fixy, papíru už ani neumím komunikovat. A hlavně přemýšlet.

Věřím, že svou láskou k vizuální gramatice a skečnoutingu nakazím i vás.

Ať nám to čmrliká